icon_horse_mongolian

Počátkem dnešní akciové společnosti Mopas byly Československé automobilové opravny Brno, závod Holešov. V roce 1990 se závod Holešov osamostatnil pod obchodním názvem Mopas, státní podnik. V roce 1994 na základě privatizačního projektu vznikla akciová společnost pod obchodním jménem Mopas a.s. V měsíci srpnu 1998 byla privatizace ukončena.

Akciová společnost Mopas, Holešov má dlouholeté zkušenosti v opravárenské a montážní činnosti v automobilovém průmyslu. Je jedna z největších specializovaných opraven užitkových vozidel v České republice.

Důslednou specializací na sortiment vozidel TATRA dosáhla akciová společnost vysokého stupně kvality prováděných oprav.

V současné době se Mopas a.s. zabývá generálními a běžnými opravami T815, T813 a T148 v mnoha modifikacích i jejich jednotlivých konstrukčních skupin (motory, převodovky, rámy, nápravy, kabiny, nástavby apod.).

Všechna opravená vozidla splňují podmínky platné pro provoz vozidel na pozemních komunikacích (prošlé přes STK a emise).

Po generální opravě získá zákazník vozidlo jako nové, ale za podstatně nižší cenu s roční záruční dobou. V případě použití aktivního zušlechťovacího styku se odečítají náklady za přistavené vozidlo.

Rozvinutá renovace dílů, velký sortiment upravovaných a vyráběných náhradních dílů umožňuje rozšiřování oprav na nové typy vozidel TATRA. Výsledkem je široká nabídka nákladních vozidel v provedení podle individuálních potřeb zákazníků.

V současné době se firma Mopas a.s. stala ve spolupráci s firmou VDI – METATRANS autorizovaným prodejním a servisním místem pro nákladní vozy AVIA.

Společnost Mongolian Forum se společností Mopas úzce spolupracuje pro teritoriální oblast Mongolska a Východní Asie.

Copyright © 2020 Mongolian Forum. All Rights Reserved.