icon_horse_mongolian

MP Krásno, a.s.

Valašsko je pověstné svými lahůdkami. Patří mezi ně maso a uzeniny jako základ lidového jídelníčku. První písemný doklad o řeznické živnosti na Valašsku sice pochází ze sedmnáctého století, ovšem tradice výroby masa a masných výrobků se začala odvíjet už o několik desítek let dříve – na přelomu patnáctého a šestnáctého století. Tehdy Valaši zakotvili na východní Moravě a naučili místní lidi chovat dobytek a zpracovávat maso.

Valašsko se postupem času stalo svými uzeninami proslulé. Na valašských tradicích staví i společnost MP Krásno, usazená ve Valašském Meziříčí. Historie podniku, který patří v současnosti do pětice největších tuzemských výrobců masa, uzenin a dalších pochutin, začala na začátku roku 1895 – tehdy založili řezníci v srdci Valašska „Družstvo na postavení jatek“. Milníkem byl rok 1955, kdy začaly fungovat mrazírny, o devět let později pak zahájil výrobu nově vybudovaný masokombinát.

Společnost Mongolian Forum, s.r.o. a MP Krásno, a.s. úzce spolupracují pro podporu česko-mongolských vztahů v oblasti masného průmyslu, mimo to společnost Mongolian Forum dodává společnosti MP Krásno zaměstnance, své krajany a podporuje a chrání je jak v oblasti právních tak i povinnostních.

Copyright © 2020 Mongolian Forum. All Rights Reserved.